پاورپوینت (اسلاید) معماری و بیوگرافی هوشنگ سیحون

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن پاورپوینت (اسلاید) معماری و بیوگرافی هوشنگ سیحون :

توضیحات کامل :

پاورپوینت (اسلاید) معماری و بیوگرافی هوشنگ سیحون در 25 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

 

هوشنگ سیحون

 ( شهریور - تهران) معمار و نقاش ایرانی, استاد معماری و رییس سابق دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.

او پس از پایان تحصیل معماری در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران, به دعوت آندره گدار (رئیس اداره باستان‌شناسی وقت ایران) برای ادامه تحصیل راهی پاریس می‌شود و در دانشسرای عالی ملی هنرهای زیبای پاریس (بوزار) طی حدود سال تحت تعلیم اوتلو زاوارونی به تکمیل دانش معماری خود می‌پردازد و در سال به درجه دکترای هنر می‌رسد. او در بازگشت به ایران در سن 23 سالگی نخستین اثر معماری خود که بنای یادبودی بر آرامگاه بوعلی سینا بوده است را طراحی می کند.

وی یک بهایی بوده و به گفته ی خودش, هفت آرامگاهی را که طراحی و ساخته است, محل واقعی دفن آن افراد نبوده است به این معنی که این هفت نفر را از گور درآورده و در جای فعلی به خاک سپرده اند همچون: فردوسی - خیام نیشابوری - نادرشاه افشار و ... وی استاد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران بوده و یک دوره ریاست این دانشکده را عهده دار بوده است. استاد (هوشنگ سیحون) نقاش و معمار پرسابقه ایرانی, به مرد بناهای ماندگار معروف است.

از میان پروژه‌های طراحی و ساخته شده وی می توان به آرامگاه بزرگانی چون

 خیام, کمال الملک, بوعلی سینا, نادرشاه افشار, کلنل محمدتقی خان پسیان و ده‌ها مقبره و آرامگاه دیگر و نیز طراحی بنای (موزه توس) در سال و همچنین ساختمان بانک سپه در میدان توپخانه تهران اشاره کرد.

لینک کمکی