فایل (word) پروژه کار آفرینی طرح تولید پودر گوشت

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل (word) پروژه کار آفرینی طرح تولید پودر گوشت :

توضیحات کامل :

فایل (word) پروژه کار آفرینی طرح تولید پودر گوشت در 57 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

مقدمه :

پروتئین یکی از اجزا مهم غذای انسان است که قسمتی از آن بایستی از منابع حیوانی تامین گرد, حیواناتی که پروتئین مورد نیاز انسان را تامین می کنند خود نیز بمنظور زنده ماندن , رشد و تولید مثل به پروتئین نیاز دارند . پروتئین یک ماده حیاتی است که ادامه زندگی بدن  بدون تغذیه این ماده امکان پذیر نمی باشد

تولید آنزیمها , کوانزیمها , هورمونها و بالاخره رشد سلولها و تجدید و مرمت آنها فقط با در اختیار داشتن پروتئین میسر است .

مصرف مورد احتیاج روزانه برای هر شخص بالغ حدود 80 گرم پروتئین توصیه شده است . بنابراین مصرف پروتئین در سطح مملکت و با توجه به ازدیاد جمعیت قابل حدس و پیش بینی است . بطوری که وزارت کشاورزی بر پایه حداقل مصرف پروتئین در سطح کشور برای سال 1379 حدودا مقدار 667 هزار تن گوشت قرمز و یا 560 هزار تن گوشت مرغ کمبود گزارش نموده است . بمنظور تولید این مقدار گوشت مرغ بشرط استفاده از یک  جیره غذائی متعادل با راندمان خوب معادل 375 هزار تن پروتئین در جیره طیور لازم است که یکی از راههای تامین آن استفاده از ضایعات کشتار گاههای دام و طیور است که با استفاده منطقی از ضایعات کشتار و تبدیل آن به پودر گوشت ضمن تامین قسمتی از نیاز مسئله انتقال و معدوم نمودن ضایعات یاد شده در اطراف شهرها که خود منجر به آلودگی فراوان محیط و علی الخصوص سرایت آلودگیها به محیط های پرورش دام وطیور می باشد منتفی شده و در چنین شرایطی ضمن کاهش تلفات تولید مصرف داروهای طیور وارداتی نیز تدریجا کاهش خواهد یافت .

 

خلاصه طرح :

این شرکت تولیدی تحت  نظارت جهاد کشاورزی اقدام به تولید پودر گوشت جهت تغذیه مرغداری می نماید . به این صورت که ضایعات لاشه هایی که از کشتار های صنعتی خارج می شود طی فرآیندهایی به این محصول تولید می شوند . که از نظر اقتصادی مقروم به صرفه است . این شرکت با گرفتن مرغهای گوشتی از مرغداری ها در عرض به آنها پودر گوشت جهت تغذیه مرغداری به آنها می دهد . سرمایه گذاری در این شرکت به صورت خاص بوده یعنی یک نفر اقدام به راه اندازی تولید این محصول کرده است که مقدار سرمایه گذاری 250000000 فروش شده , تجهیزات شرکت شامل دستگاههای تولید ,وسایل آزمایشگاه و … می باشد که میزان هزینه برای خریداری این وسایل در حدود 80000000 ریال گزارش شده است . تعداد کل پرسنلی که در این شرکت مشغول به کار هستند 15 نفر است . که مقدار محصول تولیدی این دستگاهها و این پرسنل و با توجه به ورود مواد اولیه 12 تن تولید این محصول گزارش شده است . تعداد وسیله نقلیه برای این شرکت 2 خودرو است که یک خودرو و سواری جهت انجام کارهای اداری  و یک وانت بار جهت حمل مواد اولیه و تولیدی , میزان انرژی مصرفی این شرکت 138 کیلو وات گزارش شده کع برق مورد نیاز جهت تامین برق خط تولید , روشنایی ساختمان , تاسیسات و غیره می باشد .

مقدار مساحت دستگاههای تولید این محصول حدود 700 متر مربع می باشد و در کل برای محصول حدود 100متر مربع زیر بنای لازم است . مقدار مواد اولیه مورد نیاز بستگی به ضایعات کشتارگاهها دارد .

لینک کمکی