فایل (word) گزارش کارآموزی آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک لاهیجان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل (word) گزارش کارآموزی آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک لاهیجان :

دانلود فایل (word) گزارش کارآموزی آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک لاهیجان 66 ص با فرمت word

مقدمه:

انسانهای اعصار پیشین با وجود زندگی ساده و ابتدائی , خود سعی داشتند محلی امن از نظر استحکام و اطمینان خاطر برای سکونت و راه مناسب برای دسترسی و ارتباط مطلوبتر با یکدیگر داشته باشند که با پیشرفت علوم و تکنولوژی مسئله ژئوتکنیک ( شناخت زمین در ارتباط با سازه ) , علم مکانیک خاک و مقاومت مصالح پدیدار گردید که در طراحی راهها و سازه های مختلف از قبیل سدها , پلها , ساختمانهای مسکونی , اداری , تجاری و کارگاههای صنعتی کاربرد حیاتی یافته اند .

آمار و ارقام تلفات ناشی از حوادث غیرمترقبه از قبیل طوفان , سیل , زلزله و خسارات عمده جانی و مالی در دنیا , روز به روز نیاز انسان را به این رشته از علوم بیشتر می نمایاند . امروزه شاهد آن هستیم که در اکثر کشورهای پیشرفته دنیا به بهترین شکل ممکن از علم مکانیک خاک و مقاومت مصالح در همه ساخت وسازها استفاده بهینه بعمل می آید . حال آنکه در کشور ما که در حال توسعه می باشد الزاما بایستی بیشتر اندیشید و با همتی بلند و عزمی راسخ و دیدی وسیع و حساسیتی بیشتر از قبل , دست به دست هم داده جهت آبادانی بیشتر و حفظ بیت المال با رعایت اصول ایمنی و استانداردهای بین المللی عمل نمود . باشد تا شاهد روزی باشیم که هیچ سازه ای کمترین نقص و ایراد فنی از جهت کیفی نداشته باشد .

این امر حاصل نخواهد شد مگر اینکه هرگونه ساخت و سازی با شناخت لایه های زیرین زمین و خصوصیات فیزیکی و مکانیکی کلیه مصالح بکار رفته در سازه و توجه ویژه به کیفیت کار در آن همراه باشد .لینک کمکی