فایل (word) کاهش مخاطرات ایمنی کارکنان در صنایع تولید لوله های استخراج نفت گاز با رویکرد ترکیبی تجزیه تحلیل حالات بالقوه شکست (FMEA) تحلیل درخت خطا (FTA)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل (word) کاهش مخاطرات ایمنی کارکنان در صنایع تولید لوله های استخراج نفت گاز با رویکرد ترکیبی تجزیه تحلیل حالات بالقوه شکست (FMEA) تحلیل درخت خطا (FTA) :


سال انتشار : 1397

نام کنفرانس یا همایش : پانزدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی صنایع

تعداد صفحات : 12

چکیده مقاله:

توجه به مسایل ایمنی کارکنان یکی از مهم ترین مباحث درزمینه انجام عملیات ریخته گری تولید لوله های فولادی است. در حال حاضر با توجه به رشد صنعت, فناوری پیچیدگی خطرات به منظور جلوگیری کاهش عواقب جانی مالی ناشی از وقوع حوادث مدیریت کنترل ریسک ها امری ضروری هست. این مطالعه از نوع کاربردی بوده به منظور شناسایی ارزیابی مخاطرات ایمنی کارکنان صنعت تولید لوله های استخراج نفت گاز در شرکت تولیدی لوله گستر با استفاده از روش FMEA ماتریس بحرانیت FMECA انجام شده است. به این منظور پس از مطالعه شناخت دقیق فرآیند خط نورد شرکت مراحل مختلف آن, مخاطرات ایمنی کارکنان شناسایی شده با به کارگیری تکنیک FTA, به ریشه یابی مخاطرات پرداخته شده است. در نتایج این ارزیابی, تعداد 110 مخاطره در خط نورد شناسایی شده که این مخاطرات 131 اثر بر ایمنی کارکنان دارد. اعداد ریسک در بازه تا 554 قرارگرفته است که با توجه به حد ریسک غیرقابل قبول RPN> 140 از این میان 53 مخاطره در بازه غیرقابل قبول با درجه ریسک بالا شناخته شده است. پس از انجام مطالعات بررسی های تکمیلی مصاحبه با کارشناسان خبرگان این حوزه, اقدامات پیشنهادی جهت افزایش تشخیص یا پیشگیری از وقوع این مخاطرات نیز تعیین براساس آن مقادیر RPN مجددا ارزیابی شدند. نهایتا براساس این ارزیابی مجدد, تمامی مخاطرات بالقوه ایمنی کارکنان این فرآیند تولیدی در بازه قابل قبول قرار گرفتند.

لینک کمکی